با طراحی خانه آشنا شوید!! با طراحی خانه آشنا شوید!! .

با طراحی خانه آشنا شوید!!

طراحی باغ چه اصولی را به خود اختصاص داده است؟

طراحی باغ یک بیان کاملاً شخصی است و حتی در بهترین حالت نیز یک علم دقیق نیست. با این حال ، برخی اصول راهنما وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک نگاه منسجم و یکپارچه ایجاد کنید. همانند نواختن ساز ، اگر می توانید این اصول را بیاموزید ، می توانید هرچه مورد علاقه شما است را رها کنید. البته طراحی هر چیزی اصول خودش را دارد. به عنوان مثال فر پیتزا نیز که حتی از تجهیزات آشپزخانه است نیز با اصول خاصی همراه است. برای دیدن طراحی های ویژه فر پیتزا کافی است برای روی لینک کلیک کنید. 


اصول اساسی طراحی باغ به اندازه کافی ساده است ، با این حال ، اغلب به بیش از یک نام گفته می شود. 3 دسته زیر شامل عناصر اساسی است که ، اگر با هم ترکیب شوند ، نسخه عمومی مورد قبول طراحی خوب باغ را تشکیل می دهند. به خاطر داشته باشید که باغ شماست و شما هستید که باید از نتایج آن راضی باشید. قوانین قرار است شکسته شود.


سفارش / تراز / تناسب
این به ساختار اساسی باغ اشاره دارد. نظم را می توان از طریق تقارن به دست آورد ، مانند یک باغ رسمی ، از طریق تکرار گیاهان یا رنگ ها ، یا از طریق متعادل سازی ویژگی های پررنگ یا روشن با وزن مکمل از بافت خوب یا ویژگی های خاموش (به طور کلی در یک ضخیم 1/3 به 2/3 خوب) نسبت) آنچه شما نمی خواهید یک باغ است که تصادفی به نظر می رسد ، گویی گیاهان در هر کجا که لکه های خاکی در دسترس باشد جمع می شوند. لازم نیست برنامه ای را روی کاغذ بیاورید ، اما باید قبل از شروع حفر چاله ها ، در نظر بگیرید که گیاهان خود را در کجا قرار دهید.

هماهنگی یا وحدت
همانطور که از اصطلاحات پیداست ، هماهنگی یا وحدت زمانی است که قسمت های باغ به طور کلی با هم کار کنند. همه ما باغاتی را دیده ایم که احساس می کنند به چشم حمله می کنند. این اتفاق می افتد وقتی که عناصر مختلف بیش از حد زیاد وجود داشته باشد.

هماهنگی در ویرایش حاصل می شود. این کار را می توان با استفاده از یک پالت رنگی محدود ، تکرار گیاهان کلیدی در باغ ، تکرار رنگها یا ساختارها ، مانند کره های گردی که به طور دوره ای از مرزها پراکنده شده اند ، یا با توسعه بستر گل خود در اطراف یک نقطه کانونی واضح ، به دست آورد. اگر تا به حال باغ موضوعی را دیده باشید ، باغی با وحدت داخلی مانند باغ کاملاً سفید ، باغ پروانه یا باغ کلکسیونر هاستا مشاهده کرده اید.

جریان ، انتقال یا ریتم
ساختار عالی و عناصر متحد کننده یک تصویر زیبا ایجاد می کند ، اما باغ شما می تواند ثابت به نظر برسد. برای جالب نگه داشتن چیزها ، باید چشم را در حال حرکت نگه دارید. این بدان معنا نیست که بازدیدکنندگانی که از باغ شما دیدن می کنند باید نگاه خود را به هر طرف جلب کنند. شما می خواهید با هدایت نگاه آنها ، آرام آرام آنها را در کشف باغ خود راهنمایی کنید. شما می توانید این کار را با تغییرات تدریجی در ارتفاع یا جلوگیری از رنگ ، انحناهایی که تا رسیدن به آنجا دیده نمی شوند ، یا کانون های جذاب یا مکان های نشیمن که صدا می کنند ، تحقق بخشید. از انتقال می توان برای ایجاد توهم فضای بزرگتر با ایجاد عمق هنگامی که گیاهان کوچکتر به گیاهان بلندتر برمی گردند استفاده کرد. آنچه شما برای آن تلاش می کنید جلوگیری از توقف ناگهانی چشم است.

این 3 عنصر با هم کار می کنند و باید ایده هایی باشند که شما برای شخصی سازی باغ خود با آنها بازی می کنید. اجازه ندهید آنها با این اشتباه اشتباه شما را فلج کنند. شما همیشه می توانید یک گیاه را به جای دیگری در باغ منتقل کنید یا حتی آن را هدیه دهید و چیز جدیدی را امتحان کنید. هنگامی که اصول طراحی باغ را فرا گرفتید ، می توانید عناصر بیشتری مانند عطر و صدا را به آن اضافه کنید. و همه باغ ها کاری در حال انجام هستند ، پس از بازی نترسید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۹:۳۶ توسط:اسماعیل پرژکی موضوع: نظرات (0)